Jakie cechy ma geniusz: wyznacza cele, stroni od seksu, jest wytrwały, woli narkotyki

Albert Einstein z pigułką prawdy
Albert Einstein z pigułką prawdy

Jakie cechy ma geniusz? Jest uparty, wytrwały, lubi się upijać, nieobce są mu narkotyki i papierosy, ale potrafi powstrzymać się od seksu. 

Oto wyniki badań życia geniuszy z ostatnich 250 lat w formie przejrzystej infografiki. Pod obrazkiem tłumaczenie wybranych podpisów:

Cechy, które łaczą geniuszy (angielski)
Cechy, które mają geniusze (angielski)

Jakie cechy ma geniusz

  1. Jest uparty jak osioł i wytrwały w postanowieniach: Einstein nie mówił do 4. roku życia, pierwsza firma Billa Gatesa upadła, Thomas Edison wykonał ponad 1000 prototypów żarówki, Benjamin Franklin został wyrzucony ze szkoły w wieku 10 lat i uczył się sam, Beethoven usłyszał, że mu się nie uda komponować muzyki.
  2. Czuje pociąg do alkoholu: geniusze upijają się średnio raz w miesiącu dla ilorazu inteligencji większego niż 125, podczas gdy ludzie z ilorazem inteligencji niższym niż 75 upijają się raz w roku (badanie IQ wykonane na dzieciach, efekty pociągu do alkoholu sprawdzone w okresie dojrzałości)
  3. Wyznacza cele i je realizuje: zapisuje cele, dzieli się nimi z otoczeniem.
  4. Czuje pociąg do narkotyków: chłopcy 2 razy częściej, dziewczynki – 3 razy częściej.
  5. Jest zdyscyplinowany, co widać szczególnie w umiejętności powstrzymania się od seksu w okresie nastoletnim. Nastolatkowie z ilorazem inteligencji poniżej 100 punktów tracą dziewictwo pięć razy częściej niż nastolatkowie w przedziale 120-130 punktów.
  6. Jego wrażliwość sprawia, że ma skłonność do chorób psychicznych i słabość do uspokajaczy. Geniusze popadają w neurozy, depresję, częściej palą.

Co najważniejsze: geniusze biznesu wcale nie bywają słabymi studentami wyrzucanymi z uczelni. Bardzo często studiowali na uczelniach z pierwszej setki światowych uczelni, a decyzję o przerwaniu studiów podjęli świadomie, wobec zwiększającej się liczby obowiązków i wyznaczonej drogi w życiu.

Osoby, które nie podjęły studiów, szybciej rozpoczynają kariery, ale szybciej też zatrzymują się w ścieżce rozwoju.

Tagi: , , , ,