Sennik: KSIĘGI RACHUNKOWE – znaczenie snu: księgi rachunkowe

KSIĘGI RACHUNKOWE – co oznaczają we śnie? Jak interpretować sen o odkrywaniu błędów w księgach? Czy sen o księgach rachunkowych to symbol pozytywny czy negatywny, jaka jest jego interpretacja?

Księgi rachunkowe we śnie są symbolem umiarkowanie negatywnym. Nie znamionują bezpośredniego zagrożenia, ale stanowią delikatne ostrzeżenie.

Sen: księgi rachunkowe sprawdzać

Sen o sprawdzaniu ksiąg rachunkowych oznacza potrzebę mocniejszej, bardziej namacalnej kontroli nad firmą. Im skrupulatniej sprawdzamy księgi we śnie, tym większy niepokój o firmę i jej funkcjonowanie w życiu realnym. Sprawdzanie ksiąg rachunkowych we śnie może też wiązać się z potrzebą uporządkowania życia osobistego oraz brakiem zaufania do bliskich ludzi.

>>> ZOBACZ TEŻ: Sennik: CRM-a używać, CRM wdrażać

Jak sobie radzić? Należy uważnie przyjrzeć się działaniu firmy, czy nie widać w nim nieprawidłowości. Problemy należy z miejsca rozwiązać, ale rozwiązanie powinno być wykonane z użyciem właściwych firmowych struktur (np. dyrektor operacyjny lub generalny), ponieważ nasze emocjonalne podejście do tematu może wywołać problemu. Jeśli problem dotyczy raczej życia osobistego, najlepiej nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Sytuacja powinna uspokoić się sama.

Sen: odkrywać błędy w rozliczeniach

Gdy śnimy o błędach w rozliczeniach, możliwe są dwie interpretacje. Jeśli prowadzimy księgi sami, to jest to znak, że do rozliczeń przystąpiliśmy zbyt późno, czujemy, że wykonaliśmy je niechlujnie i obawiamy się kontroli urzędu skarbowego. Gdy natomiast księgi rachunkowe prowadzi ktoś inny, należy natychmiast skontrolować księgi w rzeczywistości.

>>> Sennik: UPADŁOŚĆ FIRMY

Sen o odkrywaniu błędów w rozliczeniach symbolizuje potrzebę upewnienia się, że nie jesteśmy oszukiwani. Symbolika jest jednoznaczna i pojawia się w przypadku biur rachunkowych, które proponują brudne sztuczki na oszukanie urzędu skarbowego (obniżanie kosztów przez sprzedaż faktur w obsługiwanych przez siebie firmach).

Jak sobie radzić? W przypadku samodzielnie prowadzonej księgowości, dobrze jest uporządkować sprawy firmy i zaprząc kalendarz do planowania prac nad firmą. Musi się w nim znaleźć zarówno miejsce dla sprzedaży, produkcji, ale też dla czynności porządkowo-administracyjnych. Administracja nie może być prowadzona po macoszemu. Gdy księgowość prowadzona jest przez zewnętrzny podmiot lub osobę, należy natychmiast zażądać dostępu do ksiąg rachunkowych. Ich zawartość powinna zostać oceniona przez innego księgowego.

Sen: księgi rachunkowe porządkować (ustawiać, odkurzać)

Ustawianie ksiąg rachunkowych we śnie symbolizuje potrzebę ucieczki od nawału obowiązków. Jeśli księgi są poprzewracane, czujemy potrzebę ucieczki od kreatywnego bałaganu. Chcemy poukładać naszą pracę w czytelny sposób. Zakurzone księgi symbolizują tęsknotę za prywatnym życiem, pragnienie odsunięcia się od wiru obowiązków w firmie. Wzbijający się kurz to oznaka pogarszającego się zdrowia bez uzasadnionej przyczyny.

Jak sobie radzić? Warto rozważyć urlop o długości 3-4 tygodni. Im większy będzie opór szefa (lub nasz własny), by na taki się wybrać, tym bardziej go potrzebujemy. Gdy uczestniczymy w procesach twórczych, trzeba rozejrzeć się po okolicy, czy nie ma w niej kogoś młodszego, na kogo można by delegować obowiązki. Kiedy natomiast we śnie pojawia się kurz i kaszel, dobrze jest zrobić badanie krwi i zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej.

Brak snu o księgach rachunkowych

Brak snu o księgach rachunkowych to dobry znak. Wiąże się go z poczuciem zaufania do współpracowników, dobrą kontrolą nad sprawami firmy i uporządkowanym trybem prac w przedsiębiorstwie.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,