Jak wydłużyć czas pracy na baterii? [cz. I]

Jak wydłużyć czas pracy Note 3 na baterii? Galaxy Note 3 błyskawicznie się ładuje, ale też błyskawicznie się rozładowuje. Przy domyślnych ustawieniach i typowej pracy wytrzymuje na baterii maksymalnie dobę.

Aby wydłużyć ten czas do około 40-48 godzin (2 dni), warto wejść do następującego ekranu: Ustawienia -> [na górze ekranu] Połączenia -> Wi-Fi -> [przycisk menu pod ekranem] -> Zaawansowane.

Tutaj polecam Twojej uwadze dwa miejsca:

  1. Podtrzymanie poł. Wi-Fi
    domyślne ustawienie: Zawsze
    zalecane ustawienie: Tylko, gdy podłączony
  2. Godziny połączenia Wi-Fi
    domyślne ustawienie: Wyłączone
    zalecane ustawienie: 7:00-23:59

Zmiana tych ustawień spowoduje, że telefon zacznie się nieco inaczej zachowywać. Warto być przygotowanym na tę zmianę

Podtrzymanie poł. Wi-Fi – za co odpowiada ta opcja

Przy domyślnym ustawieniu Note 3 jest połączony z siecią WiFi nawet mimo wyłączonego ekranu. Czyli odbiera wtedy pocztę, przyjmuje powiadomienia na Facebooku i Hangoutach, aktualizuje prognozę pogody, przesyła pliki na Dropboksa.

Przy ustawieniu Tylko, gdy podłączony smartfon wygasza WiFi niedługo po wyłączeniu ekranu. Czyli nie będziecie dostawać powiadomień z Facebooka, Hangouts, Skype, a prognoza pogody zaktualizuje się dopiero po włączeniu ekranu.

Notka: WiFi jest wyłączane, o ile smartfon nie jest podpięty do ładowarki. Jeśli jest, WiFi pozostaje aktywne – czyli dostaniecie powiadomienia z Facebooka, Hangouts, Skype itd.

Godziny połączenia Wi-Fi – za co odpowiada ta opcja

Godziny połączenia Wi-Fi regulują okres, podczas którego Wi-Fi jest aktywne. Innymi słowy: wyłączają WiFi między 23:59 a 7:00. W pozostałych godzinach WiFi jest włączone – i podlega regulacji przez opcję wcześniejszą.

Tagi: , ,