Które serwery są najlepsze? TBR: wygrywa Lenovo

Jakie serwery są najlepsze? Który producent wygrywa w starciu o najlepsze oceny wśród klientów? Według Technology Business Research (TBR), w badaniu przeprowadzonym w II kwartale 2015 roku w Ameryce Północnej, najlepsze wyniki osiąga Lenovo, przed HP i Dellem.

Oto skan raportu:

Badanie przeprowadzono w drugim kwartale 2015 roku, a oceniano ostatnie sześć miesięcy pracy. W badaniu TBR wzięło udział 1 200 osób odpowiedzialnych za zakup serwerów x86 i komputerów PC w firmach zlokalizowanych w Ameryce Północnej, które zatrudniają więcej niż 500 pracowników.

Lenovo wygrywa z HP i Dellem

W ocenie, w której wzięto pod uwagę ogólną satysfakcję z zakupu, w tym poziom sprzedaży, produktu, usługi oraz docenienie lojalności, Lenovo osiągnęło 75,5 punktu na 100 możliwych i tym samym wygrało zestawienie.

>>> ZOBACZ TEŻ: Ranking zarobków w branżach – raport Antal 2015

W tym samym badaniu HP osiągnęło 73,3 punktu, a Dell 73,1.

W testach wydajności Lenovo z serwerami System x zdobyło 5,79 punktu, podczas gdy HP zdobył 5,4 punktu, a Dell 5,18 punktu.

>>> ZOBACZ TEŻ: Darmowy CRM po polsku

Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę podczas zakupu była cena, ale klienci przyznali, że na ich ogólny poziom satysfakcji wpływa także TCO, czyli całkowity koszt posiadania sprzętu.

Dodatkowe informacje: raport TBR

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , ,