Lexus ma problem. Aktualizacje over-the-air zawieszają nawigację i radio. LISTA SAMOCHODÓW:

Wiemy skądinąd, że wśród Czytelników pisma Moja Firma / mojafirma.tv znajduje się wielu posiadaczy samochodów marki Lexus. Dlatego ostrzegamy: jeśli masz lub sprowadzasz ze Stanów Lexusa z systemem Lexus Enform, WYŁĄCZ aktualizacje automatyczne. W przeciwnym razie grozi ci to:


Lub to:

Problem dotyczy wszystkich pojazdów, które wyposażone są w system Lexus Enform. Automatyczna aktualizacja over-the-air może spowodować, że:

  • ekran będzie migotał na różowo lub stanie się czarny [film 1],
  • system będzie się restartował podczas jazdy [film 2],
  • nawigacja, radio, Bluetooth przestaną działać [inne doniesienia].

Według aktualnych doniesień problem dotyczy wyłącznie aut sprzedawanych na rynku amerykańskim z wraz z usługa Lexus Enform. Błąd nie pojawi się w aucie wykorzystywanym w Europie, chyba że będzie to samochód, który zostanie sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych.

Aktualizacja oprogramowania w Lexusie – co zrobić?

Jak donoszą użytkownicy, błędy pojawiły się po wykonanej przez system automatycznej aktualizacji oprogramowania. Raz rozpoczęta aktualizacja nie może (i nie powinna) być przerywana.

Pojawiają się pojedyncze doniesienia, że błąd można wyeliminować odłączając akumulator(y) i resetując system do ustawień fabrycznych. Jednak większość użytkowników będzie musiała odwiedzić lokalne ASO Lexusa.

Podawane poniżej domeny można blokować bez wahania na poziomie serwera, podawane poniżej numery telefonów można blokować na dowolnym poziomie.

Lista dotkniętych aut (kompilacja mojafirma.tv na podstawie Twittera):

  • Lexus RX
  • Lexus GX460

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Tagi: , , , , , , , , , , ,