Lumia 640 – podsumowanie. Cz. 3/3

Lumia 640 DS służy mi już prawie dwa miesiące. Oto garść obserwacji, które mam po tym okresie w użytkowaniu telefonu w życiu prywatnym oraz w firmie.

  • Funkcja automatycznego czytania SMS-ów przy aktywnym zestawie Bluetooth (samochód, motocykl…) jest świetna. Niestety, po ostatniej aktualizacji telefon w czterech przypadkach na pięć nie rozpoznaje słów „Dzwoń”, „Oddzwoń”, a „Zadzwoń” zawsze interpretuje jako „Zakończ”.

Lumia 640 – opinie [wszystkie części cyklu]

  • Bateria naprawdę długo trzyma. 6 godzin nawigacji i Yanosika przy aktywnym połączeniu Bluetooth plus kilka rozmów to osiągnięcie, o którym telefony z Androidem mogą tylko pomarzyć.

>>> Lumia 640 w firmie. Idealny telefon dla handlowca?

  • Nawigacja HERE notorycznie wyznacza trasę przez spalony Most Łazienkowski, bez powodu proponuje też dziwne objazdy. Jako handlowiec nie mogę jej polecić.
  • Zasięg jest świetny, Nokie i Lumie to jedyne telefony, które nie poddają się w windach, w których Androidy natychmiast zrywają rozmowę (porównuję do Note 3, Razr i Moto G 2nd Gen).
  • OneDrive nie daje mi możliwości zapisania filmów i muzyki w lokalnej pamięci. Jeśli z zasięgiem wszystko jest OK, w zasadzie nie ma problemu. Wolałbym jednak nie musieć polegać wyłącznie na infrastrukturze.

Lumia 640 DS, ocena końcowa:

7,5/10

Rekomendacja:

Jeśli potrzebujesz i masz 650 zł, kupuj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , ,