Office 365 Business – co to jest i czy warto wybrać tę usługę [PORÓWNANIE]

Coraz większa liczba dostawców – wśród nich polski dystrybutor AB S.A. oraz firma hostingowa OVH – umożliwia firmom zakup chmurowej wersji Office Business (Office 365 Business, Office 365 w chmurze). Licencja na pakiet biurowy Microsoftu dostępna jest w ramach comiesięcznej opłaty.

W pakiecie Office 365 Business dostępne są następujące aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote oraz Publisher.

W OVH pakiet Office 365 Business (zwany Office Business) kosztuje 383,52 zł netto za pierwszy rok korzystania plus 31,96 zł miesięcznie za każdy następny miesiąc użytkowania.

U polskich dostawców usługa jest tańsza. Onex, który korzysta z usług AB, abonament za pierwszy rok wyliczył na 381,3 zł, co daje 31,775 zł miesięcznie.

Office 365 Business – co znajduje się w pakiecie:

W ramach pakietu Office 365 Business użytkownik otrzymuje:

 • aplikacje pakietu Microsoft Office:
 • Word,
 • Excel,
 • PowerPoint,
 • Outlook,
 • OneNote,
 • Publisher,
 • możliwość zainstalowania aplikacji pakietu Office na pięciu wykorzystywanych przez siebie urządzeniach, w tym komputerach, tabletach, smartfonach,
 • OneDrive.

W porównaniu do edycji stacjonarnej Office 2013 / 2016 pakiet Office 365 Business posiada dodatkowo OneNote i Publishera.

Czy warto kupić Office 365 Business

W ramach pakietu użytkownicy otrzymują pakiet podstawowych aplikacji i żadnych dodatkowych usług w chmurze (oprócz OneDrive), dlatego Office 365 Business można uznać za funkcjonalny odpowiednik „zwykłego” pakietu Microsoft Office 2013 lub Office 2016. Bonusem są tutaj aplikacje OneNote i Publisher.

>>> Polski Office 2016 za darmo do pobrania

Koszty zakupu wymienionych pakietów są następujące:

 • Office 365 Business – 381,1 zł netto / rok,
 • Office 2013 ESD Home and Business – 730,89 zł netto na zawsze,
 • Office 2016 Home and Business – 795,93 zł netto na zawsze.

Oznacza to, że koszt zakupu licencji w chmurze (Office 365) przestaje być opłacalny po mniej więcej dwóch latach, gdy koszty związane z Office 365 stają się wyższe niż jednorazowe koszty zakupu Office 2013 lub 2016.

Czy Office 365 się opłaca

To zależy od modelu biznesowego i sposobu funkcjonowania firmy.

Jeśli twoja firma musi pracować z dokumentami Microsoftu, a nie wiesz, czy pomysł wypali, Office 365 Business będzie tańszy niż stacjonarny Office 2013 lub 2016. Możesz z niego zrezygnować po roku ponosząc mniej więcej dwukrotnie niższe koszty.

Jeżeli jednak nie potrzebujesz Worda, Excela czy PowerPointa, możesz skorzystać z darmowej alternatywy w postaci pakietu Apache OpenOffice.

Jeszcze dziesięć lat temu trzeba było kupić go z pismem komputerowym, żeby urząd skarbowy nie zakwestionował kosztów licencji. Dziś nawet w firmie można pobrać go za darmo z internetu, bez obaw o jakiekolwiek konsekwencje.

Apache OpenOffice otwiera nawet najnowsze dokumenty Worda, Excela czy PowerPointa i pozwala na ich obróbkę.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , ,
 • Jeśłi chodzi o usługi OVH to odradzam wcale nie są tanie i mają kiepski support, który niczego nie naprawia. Serwer mailowy ns0.ovh.net jak leżał tak leży zaraz minie 24 godziny a oni nie potafią sobie z tym poradzić – poczta firmowa leży i kwiczy. Straceni klienci brak możliwości kontaktu – OVH spada na psy naprawdę dodzwonić się do supportu graniczy z cudem albo gadasz z paryżem na przekirowaniu albo z duseldorfem albo z wawą jak masz szczęscie. Totalna porażka bo w świecie biznesu przez ovh poniesiemy tylko straty.

  • właściciel MŚP

   Hm, u mnie w firmie przeszliśmy na dedyki, ale do czasu korzystania z OVH mieliśmy zupełnie inne doświadczenia. Ma Pan świadomość, że niektóre fragmenty Pańskiej wypowiedzi sugerują, że uprawia Pan czarny PR?

 • Opinie OVH – odradzam ovh.com, ovh.pl i inne badziewia to jest komentarz dla was OVH abyście nauczyli się szanować klienta, kitórego macie w głeboki poważaniu więc teraz czas by ich ubyło bo są inne firmy lepsze od waszych nawet home.pl nie ma takich awarii jak OVH !

  • Panie Stefanie, a co się dzieje? Ta witryna wykorzystuje serwery OVH i, prawdę mówiąc, nie zauważyłem poważniejszych problemów.