UWAGA, niebezpieczeństwo: Poczta Polska – Twoja przesylka nie zostala dostarczona

Właściciele firm i stron internetowych, zaczęli otrzymywać niebezpieczną wiadomość e-mail: „[numer] Twoja przesylka nie zostala dostarczona” (liczby mogą być inne) wysłane rzekomo przez Poczta Polska info@polska-poczta1.org.

Wiadomość jest niebezpieczna, ponieważ wygląda jak prawdziwa – ale jej jedynym celem jest kradzież twoich danych oraz zainstalowanie na komputerze szkodliwego oprogramowania.

„Twoja przesyłka nie została dostarczona” – to nie Poczta Polska

Użytkownik otrzymuje wiadomość zbliżoną do poniższej:

Info.

Twoja paczka nie zostala doreczona pod adres wysylki w dniu 11 kwietnia 2015, poniewaz nikogo nie bylo w domu. Odebrac przesylke mozesz w dowolnym najblizszym biurze, pod warunkiem podania wydrukowanej informacji o przesylce.

Prosze zobaczyc pliku zalacznika.

Uwaga!

Przechowywanie przesylki ponad 30 dni wiaze sie z naliczeniem kary. W celu otrzymania dodatkowej informacji dotyczacej przechowywania i pobierania oplat, odwiedz nasza witryne.

Z powazaniem,
Poczta Polska.

——————————————————————

Oprócz treści wiadomość posiada załącznik: plik z rozszerzeniem ZIP. Windows Defender nie pozwoli nam go rozpakować. Jeśli jednak się uprzemy, w jego wnętrzu znajdziemy plik wykonywalny – ale Windows Defender nie dopuści do jego wypakowania, nie mówiąc o uruchomieniu.

Aby pozbyć się niebezpiecznego pliku, należy go (i wiadomość e-mail) skasować naciskając przycisk SHIFT+DEL. Spowoduje to nieodwracalne usunięcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,